МИЛОШ НЕНЕЗИЋ НА ГЛОБАЛНОМ ФОРУМУ О ЕКОНОМСКОЈ ФОРМАЛИЗАЦИЈИ

Председник Уније послодаваца Србије Милош Ненезић представљао Србију на Самиту у Обали Слоноваче

На Глобалном самиту о економској формализацији – Иновативне стратегије за инклузивни просперитет, који се одржао у Абидјану, Обала Слоноваче, у организацији Међународне организације послодаваца (ИОЕ) и Генералне конфедерације предузећа Обале Слоноваче (ЦГЕЦИ), окупило се више од 150 учесника из целог света. Представници послодавачких организација, доносиоци политика, пословни лидери, експерти за економски развој и дигиталне технологије, представници међународних институција и финансијског сектора су дискутовали о структурним узроцима неформалности, улози социјалне заштите у процесу формализације, као и о примени дигиталних иновација за унапређење продуктивности и интеграцију у формалну економију.


Председник Ненезић учествовао је на завршном панелу „Стратешки закључци и будући правци“, на којем је разговарано о реформама и могућностима њихове примене у развијању политика формализације у економијама у развоју, са акцентом на важност социјалног дијалога и улоге послодавачких организација у креирању одрживих економских политика.


Унија послодаваца Србије ће наставити да се код социјално економских партнера, како Владе тако и Синдиката, залаже за стварање повољнијих услова пословања, водећи рачуна о друштвеној одговорности али са акцентом на јачању привредних субјеката и тиме економије Србије у целини.


Ж. Миленковић